KONST / Litografier / Färglitografi 12455489
nr 1245 5489
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Hus, signerad, EA-upplaga. Motivet: 39x65 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 1 april 2019
kl 18:02:00
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lis Husberg (f. 1920)